fbpx Co warto warto zobaczyć we Wrocławiu? - Hotel Europeum

Co warto warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław to jedno z najciekawszych i najpopularniejszych miast w Polsce, które przyciąga turystów licznymi atrakcjami i klimatycznymi restauracjami. Do Wrocławia warto wybrać się o każdej porze roku. Jednak wiosna i zbliżające się lato to okres, kiedy miasto rozkwita, a Wrocław można wówczas zwiedzać nie tylko z perspektywy lądu, ale również rzeki dzięki rejsom po Odrze. Stolica Dolnego Śląska jest także doceniana za granicą, o czym może świadczyć tytuł European Best Destination 2018. Dla osób, które zastanawiają się co warto zobaczyć we Wrocławiu zapraszamy do sprawdzenia naszego krótkiego przewodnika.

Ostrów Tumski we Wrocławiu

 

fot: Radek Karliński

Ostrów Tumski to najstarsza część miasta, a najcenniejsze jej zabytki to głównie obiekty sakralne. Archikatedra św. Jana Chrzciciela jest najokazalszym zabytkiem Ostrowa. Katedra ta uważana jest za pierwszą gotycką świątynię na ziemiach polskich. To pełne kunsztownych zdobień miejsce, w którym można posłuchać muzyki z największych organów w Polsce.

Ostrów Tumski jest wyjątkowym miejscem we Wrocławiu i kryje wiele zabytków wartych uwagi m.in. kościół św. Idziego oraz most Tumski zwany również mostem zakochanych.

Przechadzając się wieczorem po Ostrowie Tumski natchnąć się można na latarnika. Zawód z pozoru wydaje się być wymarły, ale we Wrocławiu cieszy się sporym uznaniem. Powszechnie wśród Wrocławian krąży przekonanie, że zobaczenie latarnika wieczorem przynosi szczęście.

Wrocławskie krasnale

 

fot. cowewroclawiu.pl

Wrocław jest zwany również miastem Krasnali, ponieważ można ich znaleźć aż 400. Krasnale pojawiły się we Wrocławiu z inicjatywy ruchu Pomarańczowa Alternatywa jako sposób na walkę z systemem komunistycznym. Aktualnie są jedną z ciekawszych atrakcji miasta, a jednym ze sposobów na spędzenie dnia może być wędrówka szklakiem wrocławskich krasnali. W recepcji naszego hotelu znajduje się mapka z aktualnym rozmieszczeniem figurek.

Rynek we Wrocławiu

 

fot. Kamil Chorągwicki

Nie sposób odwiedzić Wrocław i nie zawitać na Rynek, który jest swoistym sercem miasta. Wszystkie drogi we Wrocławiu w zasadzie prowadzą do tego urokliwego miejsca. Jest on uważany za jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce. Ciekawa architektura, stare kamienice i klimatyczne restauracje sprawiają, że Rynek jest jedną z najciekawszych atrakcji.

Panorama Racławicka

 

fot. Tomasz Pietrzyk

Panorama Racławicka to obraz autorstwa Jana Styka i Wojciecha Kossaka oraz innych malarzy, którzy przez 9 miesięcy w latach 1893-1894 tworzyli to dzieło. Obraz przedstawia bitwę pod Racławicami i zwycięstwo wojska pod dowództwem Tadeusza Kościuszko nad Rosjanami.

Hala Stulecia

 

Hala Stulecia jest wpisana na listę Światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce i jest uważana za jedno z najważniejszych dzieł architektury XX wieku. Została zaprojektowana z myślą o zorganizowaniu w niej Wystawy Stulecia, która miała upamiętnić setną rocznicę pokonania Napoleona pod Lipskiem.

Niewątpliwie Hala Stulecia (niegdyś zwana Halą Ludową) jest symbolem Wrocławia.

Fontanna na Pergoli

 

fot: Michał Świtalski

Obok Hali Stulecia mieści się Wrocławska Fontanna na Pergoli. Jest o tyle wyjątkowa, ponieważ jest to największa w Polsce fontanna multimedialna. W ciągu dnia pokazy odbywają się codziennie o każdej pełnej godzinie i trwają od kilku do kilkunastu minut. Tłem dla wodnych pokazów jest muzyka klasyczna albo popularne przeboje. Natomiast wieczorem odbywają się pokazy fontanny, które urozmaicone są o animacje, zdjęcia i filmy.

Ponadto organizowane są tzw. „Pokazy Specjalne”, trwające nawet do godziny, podczas których wyświetlane są hologramy, animacje i bajkowe historie.

Ogród Japoński we Wrocławiu

 

fot. visitwroclaw.eu

Ogród Japoński znajduje się na terenie Parku Szczytnickiego, w pobliżu Hali Stulecia i Pergoli. Ogród powstał w latach 1909-1913 i jest pozostałością po odbywającej się w 1913 roku Światowej Wystawie. Na jego teren wchodzi się przez piękną bramę, a następnie ścieżką wysłaną egzotycznymi roślinami dochodzi się do centralnego punktu, czyli stawu. Obecny kształt i wygląd ogrodu zawdzięczamy współpracy polskim i japońskim specjalistom. Bez wątpienia jest to idealne miejsce do spacerowania oraz do wykonania sesji pamiątkowej.

Zoo Wrocław i Afrykarium

 

Zoo i Afrykarium to atrakcje przeznaczone głównie dla najmłodszych. Wrocławskie zoo jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce i można w nim zobaczyć wiele gatunków zwierząt, również tych zagrożonych wyginięciem.

Ogromne wrażenie robi Afrykarium, w którym wizyta pozwoli przenieść się na Czarny Ląd. Olbrzymie akwaria sprawiają, że niesamowita fauna i flora Afryki jest wprost na wyciągniecie ręki. Ponadto spojrzenie rekinowi w oczy może nie jednemu zmrozić krew w żyłach.

Jak dojechać do hotelu Europeum?

 

Mimo że Hotel Europeum znajduje się w samym centrum Wrocławia, nasi goście mogą dotrzeć do nas bardzo łatwo. Istnieje doskonałe połączenie z lotniskiem – autobusem nr 106, który zatrzymuje się zaledwie 500 metrów od hotelu, a także z dworcem kolejowym – tramwajem nr 15. Samo miasto jest również bardzo dobrze połączone z głównymi autostradami i węzłami komunikacyjnymi.

Hotel Europeum usytuowany jest w centrum Wrocławia, niecałe 5 minut spacerkiem od Wrocławskiego Rynku. Tuż przy hotelu mieści się przystanek tramwajowy „Zamkowa”, z którego łatwo dojechać do najciekawszych wrocławskich atrakcji np. wystarczy wsiąść w tramwaj nr 10 i w niecałe 20 minut można dotrzeć tuż pod wrocławskie zoo.

Ponadto jeśli szukacie hotelu przyjaznego dla rodzin z dziećmi to zapraszamy do nas. Dla naszych najmłodszych gości zawsze czeka niespodzianka w pokoju.

Kamila Siedleczka