fbpx Lato we Wrocławiu - Hotel Europeum

Lato we Wrocławiu

Lato to we Wrocławiu to okres wyjątkowo gorący, nie tylko ze względu na tegoroczną pogodę. Miasto, jak co roku, zapewnia mieszkańcom oraz turystom sporą ilość atrakcji. Z miłą chęcią przybliżymy Państwu najciekawsze wydarzenia oraz miejsca, które każdy powinien odwiedzić będąc we Wrocławiu. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą, gdyż jesteśmy hotelem zlokalizowanym w samym centrum miasta, dzięki czemu nasi gości mają zapewniony łatwy dostęp do wszystkich atrakcji.

Zacznijmy od wydarzeń naszego miesiąca tematycznego – wielokulturowego lipca, w którym to przybliżamy naszym gościom kulturę nie tylko polską, ale też tę z odległych krajów.

Letnie Festiwale we Wrocławiu

 

WIECZORY W ARSENALE – XII FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ

Z roku na rok organizatorzy festiwalu nie przestają zaskakiwać. Od muzyki klasycznej, po muzykę popularną, nastrojowe fado czy też muzykę filmową. Zagrają artyści z Polski oraz z zagranicy, a samo miejsce koncertowe znajduje się zaledwie 600 metrów od hotelu.

Data: 28.06 – 07.07.19

 

DNI FANTASTYKI

Ta cykliczna impreza odbywająca się we Wrocławiu od 2004 roku, która przyciąga fanów fantastyki i nie tylko. Już 5 lipca, na terenie Centrum Kultury Zamek, rozpocznie się jubileuszowe święto wrocławskiej fantastyki. To będą trzy dni pełne atrakcji, prelekcji, wywiadów i gier.

Data: 5 – 7.07.19

 

LATO W SYNAGODZE POD BIAŁYM BOCIANEM

Festiwal odbywa się po sąsiedzku, bo na terenie pięknej synagogi pod Białym Bocianem, oddalonej zaledwie 200 metrów od hotelu. Wydarzenie to akcentuje wielokulturowość Wrocławia a piosenki śpiewane w trakcie, w różnych językach europejskich oraz jidysz i ladino, nadają utworom nową wartość. Wykonywane utwory nawiązywać będą do muzyki klezmerskiej, awangardy czy też jazzu. Festiwal to doskonała okazja, aby zapoznać się z kulturą żydowską, a sama synagoga jest dostępna do zwiedzania.

Data: 21.07 – 1.09.19

 

 

VERTIGO SUMMER JAZZ FESTIWAL

Ten muzyczny festiwal zapewnia 31 dni z muzyką jazzową! A gdzie odbywać się będą koncerty? Wszędzie. Od plaż i hoteli, przez tramwaje, parki, dachy oraz sam Vertigo Jazz Club. Polecamy wszystkim miłośnikom dobrej muzyki.

Data: 1 – 31.07.19

 

 

19.MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL NOWE HORYZONTY

Festiwal powstał w 2001 roku i jego pierwsze edycje odbywały się w Cieszynie, polskim oraz czeskim. Z czasem został przeniesiony do Wrocławia gdzie rozkwitł w pełni. Jego cel to przybliżenie publiczności odważnego o oryginalnego kina artystycznego. Wszystkie seanse odbywać się będą w Kinie Nowe Horyzonty, zaledwie 150 metrów od Hotelu Europeum.

Data: 25.07 – 04.08.19

 

 

KUSTOM KONWENT – BIKE & CAR SHOW oraz WROCŁAW TATTOO SHOW

To impreza poświęcona wyjątkowej kulturze kustom. Uczestnicy będą mogli przypatrzeć się niesamowitym motorom, motocyklom oraz autom, zakupić oryginalne koszulki i gadżety i po prostu spędzić czas wśród ludzi z niezwykłą pasją i zamiłowaniem do bycia oryginalnym.

Data: 10 – 11.08.19

 

 

MOTOCLASSIC WROCŁAW

MotoClassic to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji. Ta cykliczna impreza co roku zaskakuje różnorodnością prezentowanych aut oraz niesamowitą atmosferą wspólnej paski, która udziela się każdemu. W tym roku zawita do Wrocławia Czech Bugatti Club.

Data: 17 – 18.08.19

 

 

XXIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BUSKERBUS

Na dwa dni sierpnia wrocławski rynek zamieni się w scenę pełną artystów z całego świata, którzy w swoich autorski spektaklach odwołają się do zapomnianej tradycji teatrów ulicznych. Daj się porwać niesamowitym pokazom pełnym dyscyplin nowego cyrku, kuglarstwa oraz tańca.

Data: 27-28.08.19

 

 

54.MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL WRATISLAVIA CANTANS

Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać najważniejszego dla Wrocławia festiwalu muzyki poważnej. Tegoroczna edycja mocno nawiązuje do muzyki wywodzącej się z południa kontynentu, czyli do Włoch. To tam udadzą się w tym roku, w muzyczną podróż, uczestnicy Wratislavii.

Data: 6 – 15.09.19

 

 

 

Jak dojechać do hotelu Europeum?

 

Mimo że Hotel Europeum znajduje się w samym centrum Wrocławia, nasi goście mogą dotrzeć do nas bardzo łatwo. Istnieje doskonałe połączenie z lotniskiem – autobusem nr 106, który zatrzymuje się zaledwie 500 metrów od hotelu, a także z dworcem kolejowym – tramwajem nr 15. Samo miasto jest również bardzo dobrze połączone z głównymi autostradami i węzłami komunikacyjnymi.

Hotel usytuowany jest w centrum Wrocławia, niecałe 5 minut spacerkiem od Wrocławskiego Rynku. Tuż przy hotelu mieści się przystanek tramwajowy „Zamkowa”, z którego łatwo dojechać do najciekawszych wrocławskich atrakcji np. wystarczy wsiąść w tramwaj nr 10 i w niecałe 20 minut można dotrzeć tuż pod wrocławskie zoo.

Ponadto jeśli szukacie hotelu przyjaznego dla rodzin z dziećmi to zapraszamy do nas. Dla naszych najmłodszych gości zawsze czeka niespodzianka w pokoju.

Agnieszka Karcz