fbpx Nieoczywiste miejsca Wrocławia - Hotel Europeum

Nieoczywiste miejsca Wrocławia

Co przychodzi wam na myśl myśląc o Wrocławiu? Zoo? Rynek? A może Ostrów Tumski? Te jak i wiele innych, charakterystycznych dla miasta miejsc zna każdy. Wrocław to jednak nie tylko flagowe atrakcje, ale również… no właśnie co?

Poniżej znajdziecie spis interesujących miejsc wartych zobaczenia w trakcie wizyty we Wrocławiu.

 

NIEZWYKŁE PODWÓRKO PRZY ROOSEVELTA

Kolorowe ryby, błękit oceanów, rajski ogród, psy i koty, dinozaury, własne wiersze i portrety, ukochana drużyna piłkarska – na wszystko znalazło się miejsce na 250-metrowym malowidle, które postało od strony podwórka na kamienicach otaczających Ośrodek Kulturalnej Animacji Podwórkowej przy Roosevelta na Nadodrzu.

W malowanie „niemuralu”, bo dzieło zajmujące ponad 1200 metrów kwadratowych jest połączeniem malarstwa, rzeźby i ceramiki, zaangażowani byli wszyscy mieszkańcy – od najmłodszych, przez młodzież, mniejszość romską, kibiców piłkarskiego Śląska, po seniorów.

 

hotel wrocław europeum

 

 

GALERIA NEONÓW

To najbardziej rozświetlone podwórko we Wrocławiu. Oświetlają je 22 neony, które w tym miejscu odzyskują swoje drugie życie. W ciągu 10 lat działalności Neon Side ocaliło blisko 60 historycznych neonowych szyldów z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Neony można podziwiać codziennie, ale polecamy oglądać je po zmroku.

 

Hotel Wrocław Europeum

 

MOST POKUTNIC

Mostek Pokutnic czy Czarownic jest kładką, która łączy ze sobą dwie wieże w katedrze św. Marii Magdaleny. Mostek znajduje się na wysokości 45 metrów. Żeby wejść na ten punkt widokowy należy udać się na ul. Szewską, która znajduje się nieopodal rynku. Opłata za wejście na Most Czarownic jest symboliczna i w całości przeznaczona jest na renowację oraz utrzymanie katedry.

 

 

TAJEMNICZY POCIĄG DO NIEBA

„Pociąg do nieba” autorstwa Andrzeja Jarodzkiego to rzeźba, do zbudowania, której wykorzystana została lokomotywa z zasobów PKP we Wrocławiu, przechowywana na bocznicy Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, oraz fragment torów.

 

Hotel we Wrocławiu Europeum

 

KRYSZTAŁOWA PLANETA

Dwumetrowa postać dziewczyny w sukni,  inspirowanej kulą ziemską, symbolizuje jedność świata, mimo jego różnic religijnych i kulturowych. Rzeźba stoi na skwerze przy wejściu do Dzielnicy Czterech Świątyń (Czterech Wyznań). To część centrum Wrocławia, gdzie znajdują się świątynie ewangelików, prawosławnych, katolików oraz wyznawców judaizmu. Dzielnica Czterech Świątyń jest miejscem wielu wydarzeń religijnych, kulturalnych, społecznych, których celem jest m.in. promowanie tolerancji.

 

Hotel we Wrocławiu

 

DOM NA LINACH

Rewolucyjny w zamierzeniu projekt Jacka Burzyńskiego i Andrzeja Skorupy – wrocławskiego tandemu architektoniczno- konstruktorskiego, zakładał wybudowanie wysokościowca podtrzymywanego na linach. Mówi się do dziś, że to konstrukcja budowana “od góry”. Chodzi tutaj o to, że najpierw wzniesiono kręgosłup, we wnętrzu którego znajduje się dziś klatka schodowa i windy. Następnie od najwyższego do najniższego, pojawiały się kolejne piętra, utrzymywane właśnie przez liny.

 

TAJEMNICZY OGRÓD

Tylko nieliczni wiedzą, że w samym sercu Wrocławia, na Ostrowie Tumskim, tuż za Papieskim Wydziałem Teologicznym znajduje się ogród, który idealnie nadaje się na spacer oraz odpoczynek po ciężkim, pracowitym dniu.

Przez to, że jest schowany, jest miejscem tylko dla wybranych i dociekliwych. Tych, którzy chcą odciąć się od tłumów głównego deptaka i w pełni oddać się klimatowi Ostrowa Tumskiego.

Ogród jest czynny w godzinach 10.00 – 19.00 i jest do pełnej dyspozycji wszystkich odwiedzających. Na noc bramy ogrodu są zamykane. Jest tam dużo zieleni, z którą pięknie komponuje się fontanna, mała pergola z kamiennym stołem, posąg św. Marii Magdaleny oraz kawiarnia Garden Cafe. Całość robi przyjemne wrażenie, głównie dlatego, że nie słychać tam miejskiego hałasu. Ogród jest spójny z całym Ostrowem Tumskim, ponieważ także tutaj możemy zobaczyć latarnie, które są charakterystyczne dla tego obszaru miasta.

 

Hotel we Wrocławiu

 

Te jak i inne miejsca nieoczywiste opisane zostały w naszym specjalnym informatorze, który to goście znajdą w każdym z pokoi.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym ofertami specjalnymi.

Agnieszka Karcz