EUROPEUM HOTEL, Wrocław
Piotr Micek. Aby zauważyć jednostkę w całości.

Piotr Micek. Aby zauważyć jednostkę w całości.

15 października 2020

Podobnie jak jego mozaiki, życie Piotra składa się z wielu uzupełniających się elementów. 

Jego praca jest podzielona między trzy miasta. W Wałbrzychu jest dyrektorem Galerii Sztuki BWA oraz kierownikiem Centrum Unikatowej Ceramiki. Stworzył artystyczną współpracę między tymi instytucjami a Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie ukończył wydział ceramiki i szkła. Jego osobisty warsztat znajduje się w rodzinnej Kamiennej Górze.
 
 
Tworzy swoje obrazy poprzez kompozycję zwielokrotnionych elementów, które prowadzą wzrok od całości do szczegółu. „To dla mnie ważne, możliwość odczytywania tych obrazów jako
całości, przy jednoczesnym uznaniu wartości jednostki” - wyjaśnia Piotr. Możecie przekonać się o tym na własne oczy, podziwiając jego prace, które wiszą w naszych pokojach. Przeglądajcie się uważnie, Piotr tworzy także sztukę użytkową, na przykład lustra. 
 
 
"Głównym medium moich działań artystycznych jest ceramika, która daje szerokie twórcze możliwości, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. W swojej pracy staram się wychodzić poza normy tworzenia ceramiki unikatowej, a zasadniczą częścią moich kompozycji jest powielanie. Tworzę ceramiczne obrazy powstające na zasadzie powtarzania i wyboru odpowiedniego wzoru, właściwych kombinacji elementów ceramicznych.
 
 
Często moje dekory stają się swoistym laboratorium eksperymentalnym – jest to próba przewidywania reakcji chemicznych między szkliwami podczas procesu wypalania ceramiki. Moje obrazy to  gromadzenie pojedynczych, małych elementów z unikalnymi efektami kolorystycznymi - dzieło można odczytać jako całość, jednocześnie rozpoznając wartość jednostki. Swoją pracę projektową wzbogacam o elementy użytkowe. Tworzę lampy i lustra z różnego rodzaju materiałów – ceramiki, drutu oraz szkła z zamysłem kreatywnego zdobienia wnętrz, poszukiwania nowych form i możliwości aranżowania przestrzeni."
 
mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij