Logo EUROPEUM HOTEL, Wrocław
Co robić we Wrocławiu w weekend majowy?

Co robić we Wrocławiu w weekend majowy?

  1. Europeum Hotel
  2. Hotel
  3. Blog
  4. Co robić we Wrocławiu w weekend majowy?
20 kwietnia 2022

Zastanawiasz się, co robić w majówkę we Wrocławiu? Wybór atrakcji jest ogromny, dlatego postanowiliśmy stworzyć kompleksową listę ciekawych miejsc i aktywności, z których możesz skorzystać, przyjeżdżając do Wrocławia w pojedynkę, z drugą połówką, rodziną czy przyjaciółmi. Oferta wrocławskich atrakcji na majówkę to nie tylko wspaniała starówka, ale też wiele wyjątkowych zabytków. W mieście znajduje się także sporo miejsc, w których ciekawie spędzisz czas w gronie najbliższych.

Atrakcje na majówkę we Wrocławiu

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które jest odwiedzane rokrocznie przez kilka milionów turystów. Miasto zachwyca wyjątkowym klimatem, pięknymi zabytkami i niezliczoną ilością atrakcji. Nic więc dziwnego, że Wrocław na majówkę to świetny pomysł! Już kilka dni wystarczy, by zakochać się w tym miejscu na zabój. Jeśli zatem masz ochotę zakosztować odrobiny wrocławskiej magii, długi weekend majowy to idealny na to czas.

tętniący życiem Rynek Wrocławia

Tylko od czego zacząć majówkę we Wrocławiu? Jeśli to Twoja pierwsza wizyta w tym mieście, oczywiście od wizyty na rynku. Jego sercem jest przepiękny ratusz, który harmonijnie łączy gotyk z renesansem. Stare Miasto to również – a może przede wszystkim – stare i piękne kamienice, klimatyczne zaułki, galerie oraz sklepiki, które pozwalają poczuć klimat dawnego Wrocławia. A może chcesz zobaczyć magiczne wrocławskie Stare Miasto z wysokości? Proponujemy punkt widokowy mieszczący się w kościele garnizonowym przy ulicy św. Elżbiety. Z wieży zobaczysz całą panoramę miasta, a przy ładnej pogodzie nawet Masyw Ślęży.

Ostrów Tumski

Co we Wrocławiu na majówkę można jeszcze robić? W programie zwiedzania z pewnością warto uwzględnić Ostrów Tumski. To najstarsza część Wrocławia, nad którą dumnie wznosi się Archikatedra św. Jana Chrzciciela. Możliwość zobaczenia z bliska tej zabytkowej świątyni to jednak nie jedyny powód, by się tu wybrać – Ostrów Tumski to doskonałe miejsce, by na chwilę odciąć się od wielkomiejskiego zgiełku. To właśnie tutaj mieści się ogród botaniczny, który o tej porze roku budzi się do życia. Na turystów czekają zielone drzewa, rzadkie krzewy i spokój, jaki daje tylko otoczenie natury.

Ostrów Tumski we Wrocławiu

Panorama Racławicka

Wymieniając atrakcje Wrocławia na majówkę, należy wskazać też Panoramę Racławicką. Ten monumentalny obraz o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów po prostu trzeba zobaczyć. Upamiętnia on słynną bitwę z powstania kościuszkowskiego, a powstał „ku pokrzepieniu serc”. Dzisiaj zachwyca kunsztem, techniką wykonania i sposobem prezentacji.

Panorama Racławicka

Ogród Japoński

Co jeszcze oferuje Wrocław na weekend majowy? Kolejną propozycją jest wizyta w magicznym Ogrodzie Japońskim. O jego wygląd zadbał zespół ogrodników z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jeśli więc chcesz poczuć namiastkę atmosfery tego kraju, wystarczy przyjechać do naszego miasta.

Ogród Japoński Wrocław

Wrocław – miasto stu mostów

Wrocławskie bulwary są wprost stworzone do tego, by spędzać tam ciepłe, majowe dni i wieczory! Jednym z najładniejszych miejsc spacerowych jest Bulwar Dunikowskiego, który rozciąga się między mostem Pokoju a Piaskowym. Znajduje się tam przystań białej floty oraz wypożyczalnia łódek i kajaków. Jeżeli pogoda we Wrocławiu na weekend majowy dopisze, warto zarezerwować trochę czasu na rejs lub zaplanować wizytę w restauracji na barce – obie opcje pozwolą Ci na podziwianie Wrocławia z wodnej perspektywy.

Wrocław - miasto stu mostów

Śladem wrocławskich murali

Wrocław to miasto murali, a poszukiwanie nowych lokalizacji może zająć kilka (jeśli nie więcej) godzin. Jest to więc świetny pomysł na majówkę we Wrocławiu dla osób, które chcą urozmaicić swój pobyt w niebanalny sposób. Murale znajdują się w podwórkach, na ścianach kamienic Starego Miasta oraz w okolicach placu Jana Pawła II. Muralami wypełnione jest Nadodrze oraz Wyspa Słodowa.

murale we Wrocławiu

Imprezy we Wrocławiu w majówkę

Wydarzeniem, którego nie można przegapić podczas majówki we Wrocławiu, jest 3-Majówka – jeden z najpopularniejszych polskich festiwali. W ramach 3-Majówki na wrocławskiej scenie występują najlepsze zespoły, których piosenki znajdują się na szczytach list przebojów. Oprócz nich swoją obecnością na imprezie zaszczycają legendy polskiego rocka, jak i wschodzące gwiazdy z kraju i zagranicy. Festiwal odbywa się w dniach 1-3 maja i każdego roku gromadzi coraz liczniejszą widownię. A to nie jedyna impreza we Wrocławiu w weekend majowy. Niezwykłym wydarzeniem jest też Thanks Jimi Festival, w trakcie którego bity jest gitarowy Rekord Guinessa we wspólnej grze na gitarach – uczestnicy wykonują utwór Jimiego Hendrixa „Hey Joe”.

gitarowy rekord Guinnesa na majówkę

Majówka z dziećmi we Wrocławiu

Różnorodność atrakcji we Wrocławiu sprzyja zarówno indywidualnym podróżnikom, jak i rodzinom z dziećmi. Interaktywne muzea, parki rozrywki oraz wycieczki dedykowane najmłodszym – w stolicy Dolnego Śląska trudno o nudę. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie najlepszych wrocławskich atrakcji dla dzieci na majówkę.

Wrocławskie krasnale

Wycieczka śladami wrocławskich krasnali to zdecydowanie najpopularniejsza atrakcja dla rodzin we Wrocławiu. To doskonała okazja, żeby zobaczyć wszystkie kluczowe części miasta. Figurki tych niewielkich ludzików rozrzucone są bowiem po całym Wrocławiu, zapewniając szukającym długie godziny zabawy.

Zoo i Afrykarium

Jeśli planujesz majówkę z dziećmi we Wrocławiu, to zoo jest miejscem obowiązkowym do odwiedzenia. Ogród zoologiczny ma ponad 33 hektary powierzchni, które zamieszkuje ponad 10 tysięcy zwierząt. Największą atrakcją wrocławskiego zoo jest Afrykarium – stworzony w 2014 roku kompleks, pełny ogromnych akwariów, basenów i terrariów o łącznej powierzchni ponad 4,5 tys. m². To jedyne na świecie miejsce poświęcone wyłącznie faunie Afryki.

wrocławskie ZOO i Afrykarium

Zwiedzanie wrocławskiego zoo może zająć długie godziny, dlatego w ramach krótkiej przerwy warto wybrać się do mini parku linowego Zoolandia. Dzieci mogą tu liczyć na wyśmienitą zabawę, a rodzice – złapać trochę oddechu. Park znajduje się na terenie ogrodu zoologicznego, a wstęp do niego jest wliczony w cenę biletu.

Wrocławska fontanna multimedialna

W bezpośrednim sąsiedztwie zoo znajduje się Hala Stulecia ze słynną wrocławską fontanną multimedialną, otoczoną porośniętą bluszczem pergolą. Wodne show odbywa się co godzinę i jest darmowe. Wieczorne widowiska urozmaicone są pokazami pirotechnicznymi i laserowymi, a w niektórych przypadkach na strumieniu wody wyświetlane są także hologramy.

fontanna multimedialna koło Hali Stulecia

Wycieczki po Odrze

Szukasz nieszablonowego pomysłu na to, co robić we Wrocławiu w weekend majowy? Jedną z przyjemniejszych i bardziej oryginalnych propozycji jest wycieczka po Odrze – jednej z najdłuższych rzek w Polsce.

wycieczki Odrą

Hydropolis

Zwiedzanie najbardziej oryginalnego muzeum we Wrocławiu i jednego z najciekawszych w Europie to świetny sposób na urozmaicenie majówki z dziećmi we Wrocławiu. Poprzez zabawę z pomysłowo skonstruowanymi interaktywnymi eksponatami odwiedzający dowiadują się o funkcjonowaniu mórz, oceanów i rzek. Podczas wycieczki po Hydropolis wraz z pociechami możesz poznać również najdziwniejsze stworzenia żyjące w głębinach wód na całym świecie.

Muzeum wody Hidropolis

Centrum Historii Zajezdnia

Wizyta w Centrum Historii Zajezdnia to interaktywna podróż w czasie. Tutaj historia powojennego Wrocławia, życia codziennego w okresie PRL-u oraz walk przeciwko komunistycznej władzy przedstawiona jest wręcz w namacalny sposób. Stare zabawki, zrekonstruowany pociąg, budki telefoniczne i wiele przedmiotów, które dziś można już tylko wspominać. To doskonała, niosąca ogromny walor edukacyjny atrakcja dla dzieci na majówkę we Wrocławiu – daje rodzicom niepowtarzalną okazję, by uświadomić pociechom, jak wyglądało życie w młodości ich samych.

Kolejkowo

To fantastyczne miejsce nie tylko dla dzieci czy miłośników kolei. W miniaturowym miasteczku można znaleźć cyrk, sklepy i hotele, a setki maleńkich ludzików wiedzie w nim swoje codzienne życie. Makieta pozwala też na interaktywną zabawę – dzieci mogą nie tylko przyglądać się poruszającym pojazdom, ale także brać czynny udział w życiu tego mikroświata. Rozmieszczone na makiecie przyciski pozwalają na przykład ożywić niektóre postacie, zapalić światło w oknie kamienicy albo włączyć telewizor w pokoju hotelowym.

Movie Gate

Jedyne takie muzeum w Europie. W Movie Gate prezentowane są oryginalne kostiumy i rekwizyty filmowe, między innymi fragment modelu „Gwiazdy Śmierci” z serii Star Wars, strój legionisty z „Gladiatora” czy maska Astona Martina należącego do filmowego Jamesa Bonda.

Movie Gate we Wrocławiu

Wybierz Wrocław na weekend majowy!

Pod względem turystycznym, Wrocław można określić jako bardzo uniwersalne miasto. Mnogość i różnorodność atrakcji sprawia, że trudno tu o nudę zarówno dla dzieci – i zupełnie małych, i nieco starszych – jak i dla indywidualnych podróżników, par czy grup przyjaciół. Niektóre atrakcje sprzyjają wspólnemu spędzaniu czasu, inne zaś pozwalają dorosłym na chwilę odpoczynku, gdy ich dzieci bawią się pod nadzorem wykwalifikowanego personelu. Jeśli planujesz wyjazd z pociechami, pamiętaj jednak, by dobrze zaplanować swój pobyt, dopasowując atrakcje do wieku, a także temperamentu podopiecznych.

hotel w centrum Wrocławia

Niezwykle istotną kwestią jest również znalezienie odpowiedniego noclegu – a to najlepiej zrobić z wyprzedzeniem. Doskonałym rozwiązaniem jest hotel we Wrocławiu blisko Rynku – dzięki lokalizacji w centrum miasta, wszystkie wspomniane atrakcje będą dostępne na wyciągnięcie ręki. Europeum to idealny hotel na majówkę we Wrocławiu – stanowi znakomitą bazę wypadową pod zwiedzanie miasta i okolic, a przy tym oferuje gościom dodatkowe atrakcje, takie jak bezpłatny dostęp do sauny i strefy fitness czy wypożyczenie rowerów. Zmotoryzowanym turystom proponujemy także skorzystanie z hotelowego parkingu.

Chcesz odkryć też inne perełki naszego regionu? Przewodnik po największych atrakcjach znajdziesz w artykule:

Gdzie na majówkę? Odwiedź Dolny Śląsk!

mobile nav bg
Zobacz na mapie

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez OPAL INVESTMENTS Sp. z o.o., Św. Antoniego 2/4, 50-073, Wrocław Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane